تبلیغات
قویترین مردان.پرورش اندام.پاورلیفتینگ.ایروبیک.چاقی و لاغری
سوستانون 250 نیز نوعی تستوسترون ترکیبی است که برای اولین بار توسط کمپانی داروسازی ارگانون تهیه و به بازار عرضه شده بود. این دارو از چهار استر تستوسترون تشکیل شده است که در ادامه به تک تک این استرها اشاره خواهیم کرد. داروی Sustanon 250 با توجه به اینکه استرهای کوتاه اثر و طولانی اثر را در خود دارد با همان اولین تزریقی که انجام می شود به سطح سرمی قابل قبول در خون رسیده و منشاء اثر می گردد و اثرات این دارو با توجه به طولانی اثر بودن برخی از استرهای موجود در بدنه آن نیز تا مدت ها در بدن آدمی و حتی حیوانات ادامه می یابد.

استرهای Propionate و Phenylpropionate که در بدنه این دارو وجود دارند اصولاً استرهای کوتاه اثری هستند و همانگونه که می دانید سریعاً و در کمتر از چهار روز به سطح سرمی قابل قبول رسیده و موجب می شوند تا تاثیرات این دارو در اسرع وقت آغاز شود و دیگر استرهای موجود در این دارو نیز که طولانی اثرتر از دو استر یاد شده هستند این امکان را برای استفاده کننده فراهم می کنند تا مدت ها پس از تزریق هر آمپول از این دارو از اثرات مثبت آن بهره مند شود
محتویات Sustanon 100
·Testosterone Propionate............... ......................... ........................ 30 mg
·Testosterone Phenylpropionate......... ......................... ..................... 60 mg
·Testosterone Isocaproate ......................... ......................... .............60 mg
·Testosterone Decanoate................ ......................... ....................... 100 mg

این دارو نیز با توجه به اینکه از
هورمون مردانه تستوسترون تشکیل شده است اثرات قدرتمند آنابولیکی و آندروژنی را داراست و همچنانکه که تستوسترون برای دوره های حجم به کار گرفته می شود این دارو نیز عموماً به منظور افزایش سریع حجم و قدرت و ایضاً به منظور افزایش سریع وزن مورد استفاده قرار می گیرد و به ندرت می توان افرادی را یافت که در دوره های کات از این دارو استفاده بکنند.
عوارض جانبی
تستوسترون هورمونی است که طبیعتاً تمایل زیادی نسبت به تبدیل شدن به هورمون زنانه استروژن را دارد و این دارو نیز که ترکیبی از استرهای مختلف این هورمون است نیز قدرت استروژن زایی قابل توجهی از خود نشان می دهد، هر چند متخصصین اعتقاد دارند که میزان تبدیل این دارو به استروژن در قیاس با داروهایی که تنها از استرهای Enanthate و یا Cypionate تشکیل شده اند کمتر بوده است. با این وجود کسانی که از این دارو استفاده می کنند معمولاً برای پیشگیری از بروز عوارض استروژنی از داروهای آنتی استروژن نیز در دوره استفاده می کنند که از آن جمله می توان به Nolvadex نولوادکس و Proviron پروویرون اشاره کرد.


به دلیل اینکه این دارو به استروژن تبدیل می شود تجمع آب و املاح در بدن نیز با مصرف این دارو دیده می شود و همین مسئله نیز موجب شده است تا افزایش سریع حجم و قدرت با این دارو حاصل شده و این دارو نیز به عنوان یکی از داروهای اختصاصی دوره های حجم مطرح شود.

این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

به دلیل اینکه قدرت آندروژنی این دارو اصولاً بالاست بروز عوارض آندروژنی نظیر چرب شدن پوست، جوش های پوستی، ریزش موی سر و بزرگ شدن پروستات و عوارض مشابه نیز با مصرف این دارو قابل پیش بینی خواهد بود و برای پیشگیری از این قبیل عوارض نیز می توان از داروهایی همانند Proscar استفاده نمود. Proscar از تبدیل شدن تستوسترون به هورمون DHT جلوگیری می کند و حتماً می دانید که مسبب اصلی بروز عوارض جانبی آندروژنی که به گوشه ای از این عوارض اشاره شد هورمون DHT بوده است.

توجه داشته باشید که استفاده از HCG و Clomid کلومیفن یا کلوماید و حتی Nolvadex نولدواکس در انتهای دوره برای بازگرداندن سطح ترشح هورمون تستوسترون در بدن به حد نرمال، امری ضروری است چرا که این دارو میزان ترشح هورمون تستوسترون در بدن را شدیداً کاهش می دهد. بـه ایـن مهم نـیـز بـایـد اشـاره بـکنم کـه Sustanon 250 در حدود یک ماه پس از آخرین تزریق به صورت فعال و موثر در بدن باقی می ماند و از این رو PCT که در ایران به اسم ریکاوری پس از دوره نیز از آن یاد می شود را در حدود دو الی سه هفته پس از آخرین تزریق باید شروع کنید.
دز مصرف
با توجه به اینکه Sustanon 250 در حدود سه الی چهار هفته به صورت فعال در بدن باقی می ماند تنها یک تزریق در هر 10 روز برای بالا نگه داشتن سطح سرمی این داروی ترکیبی کفایت خواهد کرد ولـی با این وجود مصرف 250 میلی گرم در 10 روز الی 1000 میلی گرم در هفته از این دارو در میان ورزشکاران معمول است. توجه داشته باشید زمانی که دز مصرف این دارو از 750 الی 1000 میلی گرم در هفته بالاتر می رود فرار کردن از عوارض جانبی این دارو نیز عملاً ناممکن می شود، ضمن اینکه افزایش چندانی در اثرات مثبت این دارو نیز حاصل نمی شود!
تنظیم دوره
برای افزایش حجم و برای افزایش قدرت می توان این دارو را به همراه داروهایی همانند Anadrol 50 اکسی متولون یا Dianabol دینادرول مصرف کرد و لازم بـه تـوضیح است که Sustanon 250 به همراه Trenbolone ترن بولون و Winstrol وینسترول حجم با کیفیت تر و خشک تری را حاصل خواهد کرد.

Sustanon 250 به دلیل اینکه دارویی پر مصرف و پر طرفدار بوده و از نظر کارایی نیز قابل قبول ظاهر شده است امروزه به فراوانی تولید و به فراوانی نیز در بازار سیاه دارو عرضه می شود. این دارو امروزه توسط کشورهای مختلف و به صورت آمپول و به صورت ویال تولید و عرضه می شود و به دلیل اینکه تقاضا برای مصرف این دارو در میان ورزشکاران رشته های قدرتی نیز بالا بوده است نمونه های قلابی فراوانی از ایـن دارو نـیز تـولید و در بـازار سیاه دارو تـزریق می شود.
4 Test
این نمونه را کمپانی داروسازی Quality Vet که یکی از کمپانی های داروسازی مکزیک است تولید و به بازار عرضه کرده است. این دارو دقیقاً حاوی همان استرهایی است که Sustanon 250 در خود دارد و درصد استرها نیز دقیقاً به صورت 30:60:60:100 و مشابه با آنچه که در داروی Sustanon 250 مشاهده می شود بوده است.

تصویر سگی که بر روی جعبه این دارو می بینید تایید کننده این ادعاست که این نمونه اصولاً و یا دست کم ظاهراً برای مصارف دامی تهیه می شود ولی شاید هدف سازندگان این دارو از درج تصویر حیوانات بر روی محصول افزودن هر چه بیشتر بر محبوبیت این دارو در میان ورزشکاران رشته های قدرتی نیز بوده باشد چرا که به تجربه ثابت شده است استروئیدهای حیوانی در قیاس با استروئیدهای انسانی در میان ورزشکاران رشته های قـدرتـی از مـحبوبیت بـالاتـری برخوردار هستند.

6-jpg

این دارو به صورت ویال و در حجم 5 میلی لیتر تولید و به بازار عرضه شده است و همانگونه که در تصویر می بینید هولوگرام شرکت سازنده نیز بر روی محصول درج شده است. داروهای مکزیکی در میان ورزشکاران رشته های قدرتی در ایالات متحده آمریکا و حتی در اروپا و در اقصی نقاط جهان از محبوب ترین نمونه ها محسوب می شوند و انصافاً باید اذعان کرد که کارایی قابل قبولی نیز داشته اند و این نمونه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در سطح جهانی طرفداران بیشماری دارد.
Testonon 250
شرکت داروسازی Ttokkyo تی توکیو نیز روزگاری این دارو را تولید و به بازار عرضه می کرد ولی چندین سال است که این شرکت دیگر اقدام به تولید نکرده است و از این رو می توان اطمینان حاصل کرد که نمونه های عرضه شده به بازار که ادعا می شود ساخت این شرکت هستند قلابی می باشند.

7-jpg

یک نمونه از تولیدات این کمپانی که متاسفانه دیگر در بازار دارویی یافت نمی شود را در تصویر بالا می بینید. این نمونه نیز برای مصارف حیوانی تولید و عرضه می شد ولـی اصـلی تـریـن مصرف کنندگان این نمونه نیز ورزشکاران رشته های قدرتی بودند.
Test 250
کمپانی Pet’s Pharma چند سالی است که این دارو را تهیه و در بازار سیاه دارو در مکزیک عرضه کرده است. این دارو نیز معادل داروی Sustanon 250 سوستانون می باشد با این تفاوت که ظاهراً برای مصارف حیوانی تولید می شود ولی اغلب مصرف کنندگان این نمونه ها نیز ورزشکاران رشته های قدرتی هستند.

این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

8-jpg

ایـن دارو نیز همانـگونـه کـه در تصویـر مـی بینید به صورت ویال و در حجم های 10 میلی لیتری تولید و به بازارهای جهانی دارو عرضه می شود. هولوگرام شرکت سازنده بر روی این محصول نیز درج شده است.
Testosterona IV L/A
این نمونه که دقیقاً معادل Sustanon 250 سوستانون می باشد را نیز شرکت داروسازی مکزیکی Loeffler که در زمینه داروهای دامی فعالیت می کند تولید و به بازار عرضه کرده است.

9-jpg

یک نمونه از این محصول را نیز در تصویر بالا می بینید و لازم به توضیح است که این نمونه نیز به صورت ویال و در حجم 10 میلی لیتر تولید و عرضه می شود.
Supertest 250
کمپانی داروسازی Tornel مکزیک نیز یکی دیگر از کمپانی های مطرح در زمینه استروئیدسازی است و این نمونه که در تصویر زیر می بینید نیز Sustanon 250 های تولید شده توسط این شرکت داروسازی است که به این اسم وارد بازار شده است.

10-jpg


تولیدات این کمپانی در قیاس با تولیدات دیگر کمپانی داروسازی که در مکزیک فعالیت می کنند قیمت های پایین تر و صد البته معقول تری داشته است و از این رو تهیه این نمونه ها برای ورزشکارانی که استطاعت مالی چندان خوبی ندارند نیز مقدور بوده است و از این رو محصولات این شرکت در میان ورزشکارانی که وضعیت مالی چندانی خوبی نداشته باشند محبوب تر است.
Testo-Jet LA
شرکت داروسازی Norvet که در کشور مکزیک فعالیت می کند این نمونه را تولید و روانه بازار کرده است. اگر چه این شرکت سابقه طولانی در تولید داروهای دامی داشته است ولی مدت زمان زیادی از تولید استروئیدهای دامی توسط این شرکت نمی گذرد و می توان گفت که این شرکت سابقه چندانی در زمینه تولید استروئیدهای دامی ندارد. با وجود اینکه این شرکت به تازگی اقدام به تولید استروئید های دامی کرده است و با وجود اینکه محصولات این شرکت برای ورزشکاران رشته های قدرتی چندان شناخته شده نیست ولی محصولاتی که به بازار عرضه کرده است از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده اند.
Durateston
این دارو نیز در کشور استرالیا تولید می شود ولی به دلیل اینکه این روزها کنترل دقیق و بسیار سختی بر عرضه استروئید در این کشور اعمال می شود انتظار نداشته باشید که این نمونه ها به فراوانی در بازارهای سیاه دارو وارد و عرضه شود.
Sustarsetard 250
کشور هند نیز از جمله کشورهایی است که در چند سال اخیر در زمینه تولید و عرضه استروئیدهای آنابولیک و آندروژن فعالیت های چشمگیری از خود نشان داده است. شرکت دارو سازی BM که به صورتی نیمه قانونی و نیمه مخفی و در کشور هند فعالیت می کند Sustanon 250 به این نام تولید و به بازار عرضه کرده است. این نمونه به صورت آمپول های 1 میلی لیتری به بازار عرضه می شود و اگر در شکل و شمایل بسته بندی این آمپول دقت کرده باشید حتماً می بینید که این نمونه دقیقاً از روی نمونه های روسی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت کپی برداری شده است.

Russian Sustanon
این نمونه تحت لیسانس و توسط شرکت Infar در هند و برای ارسال به روسیه تولید می شده است و ممکن است امروزه نیز نمونه هایی از این دارو را بتوان در بازار یافت. بسته بندی این محصول منحصر به فرد بوده است به نحوی که هر پوکه از این دارو به صورت وکیوم در داخل پلاستیک بسته بندی می شود و 5 پوکه نیز از کناره ها به هم چسبده هستند که در هر بار مصرف می توان یک پوکه از آن را جدا کرده و آن را مصرف کرد. این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
Cyctahoh
Cyctahoh نام روسی Sustanon 250 های تولید شده توسط Organon در کشور روسیه است.

11-jpg

همانگونه که می بینید بسته بندی های این نمونه ها نیز در نوع خود منحصر به فرد محسوب می شود.
Durateston
Durateston نام تجارتی Sustanon 250 های شرکت داروسازی Organon در کشور برزیل است.

12-jpg

آمپول های قلابی این نمونه ها نیز به فراوانی تولید و به بازار عرضه شده است و از این رو در تهیه و مصرف این نمونه ها نیز باید نهایت دقت را داشته باشید. لازم به ذکر است که استفاده از دارو و استروئید در ورزش ممنوع بوده و خطرات فراوانی به دنبال خواهد داشت.
نمونه های ساخت مصر
Sustanon 250 های ساخت مصر ابتدا با نام Testonon وارد بازار می شد که بعدها به Sustanon تغییر نام داد. شاید دلیل این تغییر نام اخذ لیسانس Organon بود چرا که لوگو و آرم شرکت Organon بر روی نمونه های جدید به وضوح دیده می شود.

13-jpg

این نمونه ها را شرکت داروسازی Nile که در کشور مصر فعالیت می کند تولید و روانه بازار کرده است. به دلیل محبوب بودن و شاید هم به دلیل پرمصرف بودن این نمونه امروزه نمونه های قلابی فراوانی نیز از روی نمونه های اصلی این دارو تهیه و در بازار تزریق شده است که با کمی دقت می توان اصل را از قلابی تشخیص داد.
14-jpg

در نمونه های اصلی«/» در عبارت «250 mg/ml» بسیار نزدیک به لوگوی Organon بوده و یا حتی به این لوگو چسبیده است و این در حالی است که این نماد در نمونه های قلابی فاصله زیادی با لوگوی Organon دارد. همچنین اگر به حرف * در عبارت Exp دقت کرده باشید این حرف در نمونه های اصلی به این وضوح که در متن می بینید نیست و بیشتر شبیه به حروف N و یا حتی حرف k می باشد و این در حالی است که این حرف در نمونه های قلابی دقیقاً به همین وضوح که در این متن می بینید درج شده است.

15-jpg
نمونه های ساخت کراچی
Sustanon 250 های ساخت کراچی را نیز به فراوانی در بازار ایران دیده اید. این نمونه نیز به صورت آمپول عرضه می شوند و نوشته روی محصول نیز زرد رنگ است. این نمونه ها نیز از نمونه های پرفروش در دنیا بوده است و به دلیل پرفروش بودن و به دلیل پایین بودن قیمت نیز نمونه های قلابی زیادی از روی محصول اصلی تهیه و به بازار سیاه دارو عرضه شده است. آمپول های شرکت Organon معمولاً برچسب های کاغذی دارند و این نمونه از معدود محصولات Organon است که برچسب بر روی خود نداشته و نوشته های مستقیماً بر روی شیشه چاپ شده است.

16-jpg
نمونه های تولید ترکیه
نمونه هایی از این دارو در کشور ترکیه نیز تولید می شود که برچسب هایی کاغذی داشته با لوگوی Organon به بازار عرضه می شود. چندی سالی است که قلابی های این نمونه نیز در سطح انبوه وارد بازار شده است و همین مسئله نیز تشخیص اصل از قلابی را حتی برای متخصصین و اهالی فن نیز دشوار کرده است.

نظرات () نویسنده: حامد امیری دوشنبه 5 دی 1390 - 10:47 ب.ظ

آخرین مطالب

» رد پشت ناشی از حرکت ددلیفت و راه های جلوگیری آن ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» راه های بزرگ کردن باسن و ران ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه تمرینی بدنسازی مختص بانوان مبتدی ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» حرکت برای رشد عضلات دیر رشد پا ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» بهترین چربی سوز کدام است ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه غذایی مناسب برای چاق شدن، برنامه غذایی، برنامه رژیم غذایی، برنامه غذایی رژیمی، برنامه غرایی مناسب ( دوشنبه 26 مرداد 1394 )
» رژیم غذایی بدنسازی برای خانم ها ( چهارشنبه 17 تیر 1394 )
» کسب مدال نقره جهانی حامد امیری ( جمعه 22 اسفند 1393 )
» شش گیاه دارویی مفید برای لاغری ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» روش اب کردن چربیهای بغل شکم و کمر ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» کراتین چیست . ( جمعه 9 آبان 1393 )
» تمرینات لاغر کردن ران و باسن ( جمعه 9 آبان 1393 )
» دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن برای بانوان ( جمعه 9 آبان 1393 )
» اصلی ترین علت چاق شدن مان چیست؟ ( جمعه 9 آبان 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» غذاهای ک چربی شکم رو اب میکند ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» تناسب اندام با صافی شکم ( سه شنبه 8 مهر 1393 )
» رژیم غذایی بدنسازی و پرورش اندام برای حجیم سازی عضلات (قسمت اول) ( شنبه 5 مهر 1393 )
 

موضوعات

نویسندگان

نظرسنجی

نظرتون در باره ای ایتمهای مردان اهنین بگیدADS

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما

دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک , . , .