تبلیغات
قویترین مردان.پرورش اندام.پاورلیفتینگ.ایروبیک.چاقی و لاغری
Winstrol وینسترول نام تجارتی استروئیدی سنتتیک موسوم به استانازول Stanazolol است که برای اولین بار در سال 1962 و توسط کمپانی داروسازی Sterling شرینگ در آمریکا عرضه شد. این داروی سنتتیک اگر چه از هورمون Dihydrotestosterone دی هیدروتستوستر� �ن مشتق شده است ولی در زمینه خواص آندروژنی بسی ملایم تر از والدین خود ظاهر شده است به گونه ای که با مبنا قرار دادن داروی Methyltestosterone قدرت آندروژنی این دارو را 30 و قدرت آنابولیکی آن را نیز در حدود 320 ارزیابی کرده اند. همانگونه که می بینید فعالیت این هورمون در زمینه عضله سازی چندین بار بیشتر از فعالیت اش در زمینه آندروژنی بوده است و بر خلاف Dihydrotestosterone که به نوعی می توان آن را آندروژن محض دانست این هورمون از نظر آندروژنی داروی بسیار ضعیفی به شمار می رود. به این مهم نیز باید اشاره کنیم که قدرت آنابولیکی این دارو در قیاس با داروهایی همانند Dianabol دیانابول نیز ملایم تر است؛ هر چند که این دارو ابداً به تجمع آب و چربی زاید در بدن ختم نمی شود. این دارو حاوی همان گروه های متیلی است که در ترکیب Dianabol دیانابول یافت می شود و از این رو این دارو را به صورت خوراکی نیز می توان مصرف کرد و همانگونه که خود می دانید امروزه نمونه های تزریقی مختلفی از این دارو نیز در بازار عرضه شده است. از نظر ساختار شیمیایی این دارو قابلیت تبدیل شدن به استروژن را ندارد و از این رو استفاده از آنتی استروژن به همراه این دارو نیز معنایی نخواهد داشت.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت
کسانی که از این دارو استفاده می کنند معمولاً افزایش حجم خشک و با کیفیت و افزایش محسوس چگالی عضلات را تجربه می کنند و همین مسئله نیز این دارو را برای استفاده در دوران کات مناسب کرده است. همچنین این دارو برای کسانی که در رشته هایی که ترکیبی از قدرت و سرعت را طلب می کند فعالیت می کنند داروی مناسبی بوده است و لازم به توضیح است که این دارو در نزد دونده ها و شناگرها نیز دارویی محبوب و پر طرفدار بوده است. جالب است بدانید که این دارو هم به صورت تزریقی و هم به صورت خوراکی وارد بازار شده است. اگر چـه مـاده مـوثر مـوجود در نمونـه های تزریقی با ماده موثر موجود در نمونه های خوراکی یکسان است ولی با این وجود استفاده از نمونه های تزریقی این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند تا دز بیشتری از دارو را وارد جریان خون کند. همچنین نمونه های تزریقی در قیاس با نمونه ای خوراکی مقرون به صرفه نیز هستند.
سوسپانسیون/ ذرات معلق در آب
نمونه های تزریقی این دارو از نظر اندازه ذرات معلق در آب تفاوت هایی با هم داشته اند به این معنی که نمونه های اروپایی که به نام Zambon زامبون شناخته می شود را می توان با سر سوزن های 25 الی 27 تزریق نمود و این در حالی است که Stanazolic که نمونه ای مکزیکی است را می توان با سر سوزن های 29 و با سر سوزن های انسولین نیز تزریق نمود. سایر نمونه های حیوانی همانند Winstrol-V که نمونه ای آمریکایی است و Anabolic-ST که نمونه ای استرالیایی و مکزیکی است کاملاً دانه درشت هستند و با سر سوزن های باریک نمی توان این نمونه ها را وارد بدن نمود. نمونه هایی از این دارو که ذرات معلق درشت دارند معمولاً در قیاس با دیگر نمونه ها دیرتر در بدن آزاد شده و وارد جریان خون می شوند و همین مسئله نیز موجب می شود تا افراد با تزریق یک دز سنگین از این دارو تا چندین روز معاف از تزریق باشند و این در حالی است که نمونه هایی دانه ریز سریعاً وارد جریان خون می شوند و کسانی که از این نمونه ها استفاده می کنند باید مرتباً اقدام به تزریق دارو کنند. دلیل قلمبه شدن دارو در محل تزریق که با برخی نمونه ها شدیداً رخ داده و با برخی نمونه های دیگر چندان مشهود نیست اندازه و سایز ذرات معلق موجود در دارو بوده و ارتباط تنگاتنگی با سرعت آزاد شدن دارو در بدن داشته است.
دز مصرف
دز مصرف متوسط نمونه های خوراکی این دارو برای مردان در حدود 15 الی 25 میلی گرم در روز و دز مصرف نمونه های تزریقی نیز برای مردان در حدود 25 الی 50 میلی گرم در روز بوده است. زنان نیز می توانند از دزهای 5 الی 10 میلی گرم در روز استفاده کنند. اگر چه این دارو برای زنان نیز داروی مناسبی به شمار می رود ولی استفاده از نمونه های تزریقی برای این افراد توصیه نمی شود چرا که وارد کردن دزهای 50 میلی گرم از این دارو به بدن ممکن است به بروز برخی عوارض نیز ختم شود ولی با این وجود برخی از زنان ورزشکار نمونه های تزریقی این دارو را رقیق کرده و از دزهای 25 میلی گرم در هر سه الی چهار روز استفاده می کنند.
تنظیم دوره
مصرف این دارو به همراه آندروژن های قدرتمند همانند Dianabol دیانابول و Anadrol 50 اکسی متولون در دوره های حجم اثرات قابل توجهی خواهد داشت. کسانی که در دوره های حجم از این دارو نیز در کنار دیگر استروئیدها استفاده می کنند معمولاً اثرات بهتر و قابل توجه تری از دیگر داروها که در دوره به کار رفته است دریافت می کنند. در دوره های کات نیز می توان این دارو را به همراه Trenbolone ترن بولون و یا Halotestin هالوتستین به کار گرفت. حتماً می دانید که در این دوره ها ترجیحاً از داروهایی استفاده می شود که تمایلی نسبت به تبدیل شدن به استروژن ندارند و دو داروی یاد شده نیز در زمره همین داروها هستند. البته برای این منظور این دارو را می توان به همراه Primobolan پریموبولان ،دکادورابولی� � Deca-Durabolin و Equipoise بولدنون نیز به کار گرفت.
عوارض جانبی
با توجه به اینکه نمونه های تزریقی و خوراکی این دارو حاوی گروه های متیل هستند هر دو نمونه برای کبد سمی بوده است ولی گفته می شود که تاثیر منفی نمونه های خوراکی این دارو بر کبد بسی شدیدتر از تاثیر منفی نمونه های تزریقی بر این عضو حساس بوده است. دوره مصرف این دارو را ترجیحاً باید بین 6 الی 8 هفته محدود کرد و کسانی که از این دارو در دزهای سنگین و یا در دوره های طولانی مدت استفاده می کنند مرتباً و در طول دوره وضعیت کبد را باید بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم برای جلوگیری از تخریب بیشتر آن را به عمل بیاورند. همچنین همانگونه که پیشتر ذکر شد این دارو بالانس HDL/LDL را در خون به هم می زند. این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
SHBG/ تستوسترون آزاد خون
مصرف نمونه های خوراکی Stanazolol تاثیر غیر قابل انکاری بر سطح سرمی SHBG دارد و نتیجه نیز به صورت افزایش محسوس میزان استروئیدهای آزاد در خون دیده می شود. دلیل تقویت اثر دیگر داروهای به کار رفته در دوره نیز همین مسئله بوده است و درست به همین دلیل نیز حرفه ای ها معمولاً در طول دوره های حجم نیز از این دارو در کنار دیگر داروها استفاده می کنند. از دیگر ترفندها برای تقویت اثر استروئیدها می توان به مصرف داروی Proviron پروویرون در دوره ها اشاره کرد و زمانی که شما دو داروی Proviron پروویرون و Stanazolol را به همراه دوره های خود استفاده کنید مسلماً خواهید توانست بهترین اثرات از کمترین دزها را دریافت کنید.
Stan
این نمونه ها را شرکت دارو سازی Animal Power که در مکزیک فعالیت می کند تولید و به بازار عرضه کرده است. نمونه های خوراکی این شرکت به اسم Stan Tabs در بازار موجود است. این نمونه ها به صورت قرص های 10 میلی گرمی و در بسته بندی های 100 تایی عرضه می شود.

1-jpg

محصولات
Animal Power همواره از پر طرفدار ترین و محبوب ترین محصولات موجود در بازار سیاه دارو بوده است و این نمونه ها نیز اگرچه در غلظت های نه چندان قابل قبول 10 میلی گرمی تولید و عرضه می شوند از این قاعده مستثنی نیستند.
نمونه های تزریقی این دارو با نام Stan 50 نیز وارد بازار شده است. این نمونه ها همانگونه که در تصویر زیر به وضوح می بینید در ویال های مولتی دز 10 میلی لیتری و در غلظت 50 میلی گرم در میلی لیتر تولید و عرضه می شود. به تصویر پنجه ای که بر روی درپوش ویال درج شده است دقت کنید.

2-jpg
همانگونه که در تصاویر دیدید هم نمونه های تزریقی و هم نمونه های خوراکی تولیدی این شرکت با هولوگرام امنیتی عرضه می شود ولی با این وجود به دلیل پر مصرف و پر طرفدار بودن این نمونه ها، نمونه های قلابی نیز به فراوانی وارد بازار شده است.
Stanazolic
این نمونه ها را کمپانی داروسازی Denkall دنکال تولید و وارد بازار کرده است. این شرکت Winstrol را به صورت قرص های 10 میلی گرمی و کپسول های 6 میلی گرمی تولید و وارد بازار کرده است.

3-jpg

همچنین این شرکت این دارو را به فرم تزریقی و به صورت ویال های 50 میلی گرم در میلی لیتر و 100 میلی گرم در میلی لیتر نیز وارد بازار کرده است. اگر چه امروزه نمونه های قلابی تولیدات این شرکت نیز به فراوانی وارد بازار سیاه دارو شده است ولی نمونه های اصل تولیدی این شرکت همواره در بین ورزشکاران محبوب بوده است.

4-jpg

همانگونه که در تصویر می بینیند این شرکت نیز تولیدات خود اعم از خوراکی و تزریقی را با هولوگرام امنیتی به بازار عرضه کرده است. لازم به توضیح می دانم که کمپانی
Denkall از غول های استروئید سازی کشور مکزیک و حتی دنیا محسوب می شود به گونه ای ای که ورزشکاران حرفه ای نمونه های تولید شده توسط این شرکت را می پرستند!
Stan QV
این نمونه را نیز کمپانی دارو سازی Quality Vet که در کشور مکزیک فعالیت می کند تولید و به بازار عرضه کرده است. قرص های این شرکت در غلظت های 10 میلی گـرم وارد بـازار مـی شود و این در حـالی اسـت که شرکت های مختلف این دارو را در غلظت های 2 الی 50 میلی گرمی تولید و عرضه کرده اند.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

5-jpg

آرم شرکت سازنده بر روی درب بطری به وضوح دیده می شود و هر بسته از این محصول حاوی 100 عدد قرص 10 میلی گرمی می باشد و نمونه های تزریقی نیز در غلظت های 50 میلی گرم در میلی لیتر و 100 میلی گرم در میلی لیتر در بازار عرضه می شود که در تصویر زیر نمونه های 50 میلی گرم در میلی لیتر را می بینید.


6-jpg

این شرکت نیز تولیدات خود را با هولوگرام امنیتی عرضه می کند و هر بسته از محصولات این شرکت نیز در یک بسته مجزا عرضه می گردد. این شرکت ظاهراً در زمینه تولید و عرضه استروئیدهای دامی فعالیت می کند و منقوش بودن محصولات به تصویر سگ نیز نشانی از فعالیت این شرکت در عرصه دامپزشکی بوده و به معنی دامی بودن محصولات آن می باشد. همانگونه که خود نیز می دانید امروزه ورزشکاران رشته های قدرتی گوی سبقت را از حیوانات ربوده و به اصلی ترین مصرف کنندگان استروئیدهای دامی بدل شده اند و شرکت های سازنده استروئیدهای دامی نیز از این مسئله بی خبر نبوده و بر این اساس نیز برنامه ریزی هایی می کنند!

7-jpg

نمونه های 100 میلی گرمی این دارو را نیز در تصویر بالا می بینید. این نمونه نیز در حجم 10 میلی لیتر عرضه می شود و همانگونه که می بینید هر بطری از این محصول در یک جعبه مجزا بسته بندی شده و به بازار دارو عرضه می شود.
Ultra Winny
این نمونه های عجیب و غریب را نیز کمپانی Nutri-Vet نوتری وت تولید و به بازار عرضه کرده است. این شرکت نمونه های خوراکی را در دزهای بسیار سخاوتمندانه 50 میلی گـرمـی تـولید و در بسته بندی های 100 تایی عرضه می کند. ناگفته پیداست که هر بسته از این محصول منحصر به فرد حاوی 5000 میلی گرم ماده موثر است و ناگفته پیداست که هر بسته از این دارو از نظر غلظت ماده موثر برابر با 2500 بسته از نمونه مشابه اسپانیایی یعنی Zambon زامبون خواهد بود!
8-jpg

نمونه های تزریقی این دارو نیز نمونه هایی منحصر به فرد و قابل توجه محسوب می شوند. بر خلاف اغلب نمونه ها که به صورت ذرات معلق در محیط آبی عرضه می شوند این شرکت این نمونه را به صورت ذرات معلق در محیط روغنی عرضه کرده است.

تزریق نمونه های معلق در آب معمولاً درد شدیدی به همراه داشته و دردسرهایی از این دست داشته است ولی زمانی که این دارو به صورت معلق در روغن عرضه می شود به راحتی می توان آن را با استفاده از سر سوزن های باریک تزریق نمود.

9-jpg

معلق بودن ماده موثر این نمونه در روغن این امکان را برای مصرف کننده فراهم کرده است تا تزریق موضعی این دارو بسی راحت تر و قابل تحمل از تزریق نمونه های مشابه معلق در آب باشد. این نمونه ها همانگونه که در تصویر بالا نیز می بینید در ویال های 20 میلی لیتری تولید و به بازار عرضه شده است. برای اینکه دهن شما بیش از این آب نیافتد موقتاً از نمونه های آن سوی آب که خرمایی بر نخیل هستند و دست شما از این نمونه ها کوتاه است فاصله گرفته و کمی هم به نمونه های آسیایی می پردازیم.
Azolol
شرکت داروسازی British Dispensary بریتیش که در کشور آسیایی تایلند نیز فعالیت می کند این نمونه ها را در این شکل و شمایل تولید و وارد بازار کرده است. این نمونه به صورت قرص های 5 میلی گرمی و در بسته بندی های 400 تایی وارد بازار می شود.

10-jpg

همانگونه که می بینید بطری های حاوی این دارو شباهت بسیار زیادی به بطری های حاوی
Anadrol 50 دارد ولی قرص های آن به صورت سه گوش دیده می شود. علاوه بر اینکه کل این دارو به صورت وکیوم در داخل پلاستیک عرضه می شود این شرکت نیز هولوگرام امنیتی خود را بر روی محصول درج کرده است.
Stanabol
شرکت داروی سازی British Dragon که ایضاً در تایلند فعالیت می کند نیز نمونه هایی از این دارو در غلظت های 10 و 50 میلی گرم را تولید و وارد بازار کرده است.

11-jpg

نمونه هایی که در تصویر می بینید نمونه های 50 میلی گرمی هستند و این نوع بسته بندی نیز که در تصویر می بینید بسته بندی اختصاصی شرکت داروی سازی British Dragon محسوب می شود.
البته این شرکت نمونه های تزریقی این هورمون را نیز تولید و آن ها را در قالب ویال های 10 میلی لیتری و در غلظت های 50 میلی گرم در میلی لیتر وارد بازار نموده است.

12-jpg

همانگونه که در تصویر می بینید هولوگرام و آرم تجارتی شرکت سازنده هم بر روی نمونه های خوراکی و هم بر روی نمونه های تزریقی درج شده است.
Stanol
این نمونه ها را نیز شرکت داروسازی Body Research که در تایلند فعالیت می کند تولید و وارد بازار کرده است. این شرکت نمونه های خوراکی خود را در قالب قرص های 5 میلی گرمی و نمونه های تزریقی خود را نیز در غلظت های 50 میلی گرم در میلی لیتر وارد بازار می کند.

13-jpg

نمونه های خوراکی تولیدی این شرکت که در ایران نیز به فراوانی قابل تهیه است در بسته بنـدی های 200 تایی و نمونه های تزریقی نیز بـه صـورت آمـپول های یک میلی لیتری عرضه می گردد.

این شرکت نمونه های تزریقی خود را نیز به صورت آمپول های 1 میلی لیتری وارد بازار کرده است که در هر آمپول تنها 50 میلی گرم ماده موثر وجود دارد.

14-jpg
Winstrol-V
این نمونه نیز از نمونه های رایج و پر طرفدار در آمریکا و کانادا بوده است ولی به دلیل اینکه کنترل شدیدی بر تولید و عرضه استروئید در آمریکا و کانادا اعمال می شود دسترسی به نمونه های اصل این دارو بسیار دشوار بوده است و در عوض نمونه های قلابی به فراوانی وارد بازار سیاه این دو کشور گردیده است.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

15-jpg

توجه داشته باشید که نمونه های اصل این دارو پس از بی حرکت ماندن ویال سریعاً ته نشین می شوند و دانه های معلق در این نمونه بسیار درشت بوده از سر سوزن های شماره 25 الی 27 به راحتی رد نمی شوند.
Zambon Winstrol
این نمونه ها امروزه نیز از با کیفیت ترین نمونه های موجود در بازار محسوب می شوند که در اسپانیا تولید می شوند.

16-jpg

به این مهم نیز باید اشاره بکنیم که به دلیل پر مصرف و پر طرفدار بودن این نمونه امروزه انواع و اقسام کپی برداری های غیر مجاز و نمونه های قلابی از این محصول نیز وارد بازار شده است.

17-jpg

نمونه هایی از این دارو که واقعا در اسپانیا تولید می شوند از با کیفیت ترین نمونه های موجود در بازار اروپا محسوب می شوند ولی امروزه نمونه های قلابی نیز در سطح گسترده وارد بازار می شوند و همین مسئله نیز تشخیص اصل از قلابی را دشوار کرده است.


18-jpg

تولید این دارو با این اسم در ایتالیا سال هاست که دیگر متوقف شده است و بدیهی است نمونه هایی از این دارو که ادعا می شود ساخت ایتالیاست در حقیقت چیزی بیش از نمونه های بی کیفیت و قلابی نخواهد بود.
Venaject
این نمونه ها را نیز شرکت داروسازی Thaiger Pharma که در هنک کنگ فعالیت می کند تولید و وارد بازار کرده است. نسخه های قدیمی این نمونه که در تصویر نیز می بینید در غلظت های 75 میلی گرم در میلی لیتر تولید و عرضه می شد و جدیداً از قرار معلوم شرکت سازنده این دارو علاوه بر کم کردن غلظت دارو تغییراتی در شکل و شمایل تولیدات خود نیز داده است.

19-jpg

همانگونه که پیشتر نیز در مورد محصولات این شرکت توضیح داده شد نمونه هایی که این شرکت جدیدا وارد بازار کرده است از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند و کسانی که از این نمونه ها استفاده کرده اند حتی دچار واکنش های حساسیتی شدید نیز شده اند


نظرات () نویسنده: حامد امیری دوشنبه 5 دی 1390 - 11:45 ب.ظ

آخرین مطالب

» رد پشت ناشی از حرکت ددلیفت و راه های جلوگیری آن ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» راه های بزرگ کردن باسن و ران ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه تمرینی بدنسازی مختص بانوان مبتدی ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» حرکت برای رشد عضلات دیر رشد پا ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» بهترین چربی سوز کدام است ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه غذایی مناسب برای چاق شدن، برنامه غذایی، برنامه رژیم غذایی، برنامه غذایی رژیمی، برنامه غرایی مناسب ( دوشنبه 26 مرداد 1394 )
» رژیم غذایی بدنسازی برای خانم ها ( چهارشنبه 17 تیر 1394 )
» کسب مدال نقره جهانی حامد امیری ( جمعه 22 اسفند 1393 )
» شش گیاه دارویی مفید برای لاغری ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» روش اب کردن چربیهای بغل شکم و کمر ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» کراتین چیست . ( جمعه 9 آبان 1393 )
» تمرینات لاغر کردن ران و باسن ( جمعه 9 آبان 1393 )
» دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن برای بانوان ( جمعه 9 آبان 1393 )
» اصلی ترین علت چاق شدن مان چیست؟ ( جمعه 9 آبان 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» غذاهای ک چربی شکم رو اب میکند ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» تناسب اندام با صافی شکم ( سه شنبه 8 مهر 1393 )
» رژیم غذایی بدنسازی و پرورش اندام برای حجیم سازی عضلات (قسمت اول) ( شنبه 5 مهر 1393 )
 

موضوعات

نویسندگان

نظرسنجی

نظرتون در باره ای ایتمهای مردان اهنین بگیدADS

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما

دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک , . , .