تبلیغات
قویترین مردان.پرورش اندام.پاورلیفتینگ.ایروبیک.چاقی و لاغری

cla carnitine بهترین چربی سوز کدام است CLA یا L Carnitine

اسید لینولئیک ترکیبی (CLA)، یکی از چربی‌های ضروری است که عمدتا در گوشت قرمز یافت می‌شود، و کمک می‌کند تا چربی‌های بدنتان را بسوزانید و عضلات خالص بسازید. از سوی دیگر، کارنیتین یکی از آمینو اسیدهاست، که به سوزاندن چربی درون سلول‌های بدنتان کمک می‌کند. تحقیقات، نشان از تاثیر کم کارنیتین بعنوان یک چربی‌سوز دارن

با وجود اینکه کارنیتین برای حمل و نقل اسیدهای چرب، ضروری است، اما توانایی بدن در تولید کارنیتین از طریق سنتز آمینو اسیدهای دیگر، باعث شده تا کارنیتین غیر ضروری محسوب گردد. بهرصوت به خاطر داشته باشید که پیش از مصرف هرگونه مکمل غذایی، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

اسید لینولئیک ترکیبی (CLA)

سی‌ال‌ای در گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شود، اما بیش از همه در گوشت قرمز می‌توان سراغش را گرفت. سی‌ال‌ای نسبت به بسیاری از چربی‌های دیگر دمای ذوب پایین‌تری دارد، لذا بعنوان یکی از منابعی شمرده می‌شود که بدن به راحتی از آن برای تامین انرژی استفاده می‌کند.

سی‌ال‌ای از طرف سازمان‌های دارو و غذا، بعنوان یک ماده‌ی بی خطر تشخیص داده شده است. و آنطور که از مطالعات مختلف بر می‌آید، می‌تواند به افزایش توده‌ی عضلانی بدن، کاهش چربی، و حتی مقابله با سرطان کمک کند.

مکمل‌های سی‌ال‌ای

با وجود اینکه می‌توانید سی‌ال‌ای را از گوشت و لبنیات دریافت کنید، اما اگر بخواهید مقداری که برای اثری قابل توجه بر روی بدنتان به آن نیاز دارید را از رژیم غذایی‌تان تامین کنید، کاری بی معنی است. پس می‌توانید به سراغ مکمل‌های سی‌ال‌ای بروید.

تحقیقی که در سال ۲۰۰۰ صورت گرفت و در مجله‌ی «Journal of Nutrition» انتشار یافت، روشن ساخت که مصرف مکمل سی‌ال‌ای بر روی بدن تمام افراد حاضر در تحقیق اثر کاهش چربی بدن داشته است. در برخی موارد، در تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ انجام شد و در «Lipids» منتشر شد، حتی مصرف سی‌ال‌ای باعث کاهش نرخ رشد تومورها هم شده است.

کارنیتین

کارنیتین یک آمینو اسید است، و بصورت کلی به مقدار کافی از آن، توسط آمینو اسیدهای لیزین و متیونین در کبد و کلیه‌هایتان تولید می‌شود. از آنجایی که برای مصرف روزانه‌تان به مقدار کافی از این آمینو اسید تولید می‌شود، کارنیتین در دسته‌ی آمینو اسیدهای ضروری قرار نمی‌گیرد.

همچنین کارنیتین در تمام منابع پروتئین کامل همچون گوشت و لبنیات یافت می‌شود. کارنیتین در تنظیم جابجایی و تجزیه‌ی چربی‌ها بعنوان انرژی درون سلولی نقشی ضروری دارد. و مگر در مواردی که شما دارای یک اختلال نادر باشید، نیاز به کارنیتین اضافه در برنامه‌ی غذایی خود ندارید.

مکمل‌های کارنیتین

با وجود اینکه عمده‌ی کمپانی‌های تولید کننده‌ی مکمل‌های ورزشی و غذایی، کارنیتین را در دسته‌ی مکمل‌های چربی سوز آورده‌اند، شواهد مبنی بر اثر چربی سوزی کارنیتین تقریبا صفر است! در مورد اشخاصی که کمبود کارنیتین دارند، شاید مصرف مکمل کارنیتین تاثیری داشته باشد.

مثلا با افزایش سن شما، از قابلیت پردازش و تولید آمینو اسیدها کاسته می‌شود، و ممکن است به همین دلیل برخی از عملکردهای بیوشیمیایی بدن شما دچار اختلال گردد. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ انجام شده و در مجله «American Journal of Clinical Nutrition» متشر گردید، در چنین بیمارانی، مصرف مکمل کارنیتین اثرات مثبتی خواهد داشت، هم خستگی بدنی و هم ذهنی را کاهش خواهد داد.

سی‌ال‌ای در مقایسه با کارنیتین

CLA به شما کمک خواهد کرد تا چربی بسوزانید و عضله بسازید، در حالی که Carnitine کمکی نخواهد کرد. سی‌ال‌ای یک ضد التهاب قوی است، اما کارنیتین نه. سی‌ال‌ای جزو آمینو اسیدهای ضروری است، اما کارنیتین خیر. در حقیقت هیچ شواهدی دال بر نیاز ما بر مصرف کارنیتین به هر دلیلی وجود ندارد، مگر اینکه دارای شرایط خاص پزشکی باشید. هنگامی که رژیم می‌گیرید، برای اینکه مطمئن شوید بجای از دست دادن بافت عضلانی، چربی می‌سوزانید، مصرف سی‌ال‌ای خیلی کمک خواهد کر


L Carnitine ال کارنیتین چیست؟ با فواید و عوارض آن آشنا شوید

 ال کارنیتین (L Carnitine)،که اغلب به نام کارنیتین Carnitine شناخته می‌شود، یک آمینو اسید است. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند توضیح می‌دهد که این ماده می‌تواند به بدن شما کمک کند تا از طریق فرایندی به نام اکسیداسیون چربی, چربی را به انرژی تبدیل کند!

اثرات کارنیتین، فقط محدود به این فرایند نمی‌شود، بلکه ممکن است بخاطر توانایی‌اش در کاهش استرس اکسیداتیو، بتواند انواع مشکلات پزشکی را نیز درمان کند. اما کارنیتین، به همان اندازه که مفید است، می‌تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد.

کاهش وزن

به گفته‌ی مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، کارنیتین معمولا برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مرکز توضیح می‌دهد که ممکن است کارنیتین با افزایش توده‌ی عضلانی، باعث شود که وزن بیشتری از دست دهید.

افزایش توده‌ی عضلانی منجر به افزایش سرعت سوخت و ساز شما می‌شود، که یعنی شما کالری بیشتری در طول روز می‌سوزانید. علاوه بر این، مرکز پزشکی دانشگاه مریلند می‌گوید که ممکن است کارنیتین، توده‌ی چربی را کاهش دهد. با اینحال این موسسه یادآوری می‌کند تحقیقی که این مزیت را برای کارنیتین برشمرده، چندان قانع کننده نیست.

کاهش استرس متابولیک

اگرچه ورزش فواید زیادی برای سلامت کلی شما دارد، اما منجر به استرس متابولیک نیز می‌شود، که می‌تواند اثراتی مانند تجمع آمونیاک بوجود آورد. با این حال بعضی تحقیقات نشان می‌دهند که ممکن است کارنیتین، قادر به کاهش اثرات استرس متابولیک باشد.

مطالعه‌ای که در نسخه‌ی دسامبر ۲۰۰۸ «مجله بین المللی تغذیه ورزشی و متابولیسم تمرینی» منتشر شد، نشان می‌دهد که مصرف دو گرم مکمل کارنیتین در روز، منجر به کاهش تجمع آمونیاک می‌شود. این محققان می‌گویند که شاید مصرف مکمل کارنیتین بطور منظم بتواند استرس متابولیک مرتبط با ورزش را کاهش دهد.

ناراحتی دستگاه گوارش

به گفته‌ی موسسه‌ی لینوس پائولینگ در دانشگاه ایالتی اورگان، خطر ابتلا به عوارض جانبی کارنیتین، بطور کلی کم است. با اینحال ممکن است مکمل کارنیتین منجر به ناراحتی گوارشی از جمله درد شکم و تهوع شود.

بوی بدن

به گفته موسسه لینوس پائولینگ، یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه مکمل کارنیتین، بوی بد بدن (بوی ماهی) است! این موسسه اشاره می‌کند که مصرف دوزهای بیشتر از ۳۰۰۰ میلی گرم در روز، می‌تواند این تاثیر را بوجود آورد.

به گفته‌ی مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، استفاده از این مقدار در بعضی موارد برای بیماری‌های قلبی، بیماری عروق محیطی، خستگی مزمن و ناباروری مردان توصیه می‌شود.


Cellucor Super HD بررسی چربی سوز سلوکور سوپر اچ دی Cellucor Super HD

شرکت سلوکور برترین محصول رژیمی سال ۲۰۱۲ را ارائه نمود . Cellucor Super HD یه محرک گرمازاست که حاوی چربی سوزهایقدرتمند و ترکیبات نوتروپیک قوی برای رسیدن به سطح بالایی از انرژی ، تمرکز ، و احساسی مطبوع می باشد. این محصول در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین چربی سوز سال برگزیده شد. اچ دی سلوکور برترین و قویترین نوع چربی سوز ها به شمار می آید. این شرکت ادعا میکند همانطور که تصاویر در نمایشگر های جدید نسبت به تصاویر در نمایشگر های قدیمی از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار است ، مواد چربی سوز موجود درسلوکور سوپر اچ دی هم به همان نسبت از مکمل های چربی سوز قدیمی تر برتر میباشد

ترکیبات چربی سوز اچ دی سلوکور
Capsimax
به همراه عصاره چای سبز و سیاه فرموله شده است .مطالعات بالینی نشان از مهار اسید چرب(fAs)توسط این مواد ،حکایت میکند.این اسید چرب باعث کاهش تمرکز در بدن میشود.به علاوه این مواد به افزایش تولید حرارت و انرژی در بدن کمک می کنند.

رودیولا،آداپتوژن ( Rhodiol Adaptogen )
ترکیبی قوی و طبیعی برای بالا بردن انرژی روانی می باشد.استقامت و تمرکز را افزایش میدهد و اضطراب و استرس را کاهش میدهد.رودیول اثرات مثبتی بر تمرینات ورزشی دارد ومقاومت بدن را در تمرینات ورزشی سنگین افزایش میدهد.

پوست درخت یوهیمب آفریقایی
به عنوان یک مهار کننده عمل میکند.عصاره پوست درخت یوهیمب یک ترکیب است که سطح دوپامین را افزایش میدهد،باعث کاهش سروتونین میشود و از تجزیه نور اپی نفرین توسط مونو آمینو اسید آگونیست(MAOI) پیشگیری می کند.یوهیمب با تحریک سیستم عصبی منجر به تاثیر طولانی مدت آدرنالین در بدن میشود.آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب در القای استرس ورزش میباشد که سبب داخل شدن چربی در واکنش های انرژی زا میشود.آدرنالین باعث به حد اکثر رسید خون،به عضلات وافزایش اکسیژن گیری توسط بدن میشود.

ان استیل ال تیروزین
نسبت به تیروزین ارزش زیستی بالاتری را دارد و با سرعت بیشتری جذب میشود .ان استیلال تیروزین باعث افزایش هورمون های آدرنالین،اپی نفرین و دوپامین میشود.

کافئین
یک محرک قوی روانی است.کافیین باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی،دفع خستگی،افزایش هوشیارو و افزایش سطح انرژی میشود.

عصاره میوه AMLA
عصاره میوه آملا حاوی ترکیبات فعالیست که انرژی روحی و حافظه را افزایش میدهد .

عصاره گل قاصدک
یک دیورتیک طبیعی قوی است. علاوه بر تعداد زیادی از مزایای همه جانبه آن بربدن،قاصدک حاوی ترکیبات قدرتمندی به نام (Taraxastrol)میباشد که باعث افزایش بیش از حد دفع آب از بدن میشود.

عصاره گیاه EVODIAMINE
ذخیره چربی را محدود میکند با پشتیبانی از سوخت و ساز بدن انرژی سالم را در بدن افزایش میدهد به میزان قابل توجهی حرارت و دمای هسته ای بدن را در حالت استراحت(زمان غیر ورزش) افزایش میدهد.و از انواع مدر ها محسوب میشود.

ویتامین B3
به عنوان یکی از ویتامین های ب-کمپلکس ،نیاسین و یا اسید نیکوتین هم نام های دیگر آن میباشد. نیاسین قدرت عضله و عملکرد سیستم عصبی را تقویت میکند.نیاسین خستگی عضلانی را کاهش می دهد و عضلات را در به حد اکثر رسیدن توانشان یاری می کند

jilian michaels fat burner بررسی چربی سوز جیلیان Jillian Michaels Fat Burner

اکثر بانوان به دنبال چربی سوزی و کاهش وزن هستند و مشتاق اند که اندامی زیبا داشته باشند ! محصول چربی سوز جیلیان Jillian Michaels Fat Burner با تاثیر بسیاری که بر روی کاهش اشتها میگذارد از خوردن و آشامیدن فراوان جلوگیری میکند.

ویژگی مهم این محصول این است که هیچگونه اثر منفی بر روی پوست و مو نمیگذارد.

در ادامه با چند ویژگی این محصول آشنا خواهیم شد.

  1. سوزاندن چربی های قدیمی انباشته شده
  2. دوز مواد چربی سوز این محصول به گونه ای تنظیم شده است که مناسب برای خانم ها می باشد
  3. تاثیر زیادی در کاهش اشتها دارد.
  4. دارای حداقل side effect نسبت به سایر چربی سوز ها می باشد
  5. اثرات منفی روی مو و پوست افراد مصرف کننده نمی گذارد.
  6. این چربی سوز از طریق خارج کردن آب و چربی موجود در عضلات بدن باعث سفت شدن عضلات می شود.
  7. در هنگام رژیم و کاهش وزن ، انرژی بدن را پایدار می گرداند
  8. تامین انرژی مورد نیاز بدن ورزشکار برای تمرینات بدنسازی
  9. چربی سوز جیلیان توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده اس

Lipo6info 33 با چربی سوز لیپو Lipo6 آشنا شوید

(Lipo-6 ) یک مکمل چربی‌ سوز بسیار نیرومندی می‌باشد که تا کنون جز بهترین و پر فروش ترین مکمل‌های موجود در بازار می‌باشد.

شرکت معروف (Nutrex) کمپانی سازنده این مکمل می‌باشد.بسیاری از مصرف کنندگان نیز گواه تاثیر گذاری این مکمل در رسیدن به بدنی عضلانی تر و سالم تر هستند.

البته مطابق انتظار در این میان کسانی‌ نیز هستند که مدعی تاثیر گذاری کم این مکمل میشوند.در ادامه به بررسی مواد موجود در این مکمل و چگونگی‌ کارکرد آن می‌پردازیم.

چیزی که اول از همه باید بدانید این است که (Lipo-6) نام خود را از مواد متشکله در آن گرفته است.شش ماده تشکیل دهنده فعال در فرمول این مکمل حضور دارند.

در تحقیقات اخیر روی یکی‌ از مواد اصلی‌ تشکیل دهنده در این مکمل به نام (ephedra ) مشخص شد که این ماده دارای عوارض جانبی می‌باشد و شرکت (Nutrex) آنرا از محتویات مکمل‌های خود حذف نمود.پس بنابراین در واقع ۵ ماده اصلی‌ تشکیل دهنده در آن وجود دارد و به همین دلیل شرکت (Nutrex) برای حفظ محبوبیت برند تجاری خود در میان مصرف کنندگان همچنان از نام (Lipo-6) استفاده می‌کند.

مواد تشکیل دهنده (Lipo-6) چه می‌باشد؟

سینفرین (Synephrine ): آنزیمی که تاثیر گذاری آن روی چربی‌ سوزی به اثبات رسیده است.این آنزیم همزمان با افزایش سرعت متابولیسم باعث افزایش انرژی نیز میشود.این آنزیم نیز همانند (ephedra ) عمل می‌کند،ولی‌ در واقع چون عصاره طبیعی میوه ای به نام پرتغال تلخ (Bitter Orange) می‌باشد ایمن تر می‌باشد.

کافئین (Caffeine ): این ماده به دلیل تاثیرات منفی‌ روی سیستم عصبی ممکن است به عنوان ماده بدی تلقی‌ شود ولی‌ سازندگان مقدار کمی‌ از این ماده را برای افزایش چربی‌ سوزی به مکمل خود اضافه کرده‌اند.این ماده همچنین باعث عدم گسترش چربی‌‌ها هنگام مصرف غذاهای ناسالم و نوشابه‌ها میشود.به طور آشکار این ماده باعث افزایش سطح انرژی و هوشیاری میشود.همچنین قابلیت سرکوب اشتها را نیز دارا می‌باشد.با این حال به کسانی‌ که قهوه مصرف میکنند توصیه میشود برای جلوگیری از عوارض شدید،هنگام مصرف (Lipo-6 ) از دوز پائین شروع کنند.

بیوپرین (Bioperine ): ماده دیگری که از گیاه فلفل سیاه حاصل میشود.کارکرد اصلی‌ این ماده افزایش جذب غذاها و مکمل‌ها در بدن می‌باشد.

یوهیمبین (Yohimbine ): ماده‌ای است که برای درمان اختلال در نعوظ استفاده میشود اما اخیرا از آن نتایج خوبی‌ در چربی‌ سوزی به دست آمده است.وظیفه آن در درجه اول ذخیره خون کافی‌ در بافت‌ها می‌باشد.سایت ادکوان کسانی‌ که به طور دائم تمرین میکنند احتمالا این ویژگی به خصوص را که بدن بلافاصله بعد از تمرین و بعد از مصرف وعده غذایی به دریافت سریع مواد غذایی میپردازد را تجربه کرده باشند.به علاوه یوهیمبین باعث افزایش جریان خون درون اندام‌ها میشود.

(Guggulsterones ) : به طور سنتی‌ از این ماده به عنوان یک داروی جایگزین استفاده میشده است اما امروزه این ماده یکی‌ از مواد تشکیل دهنده انواع چربی‌ سوزها می‌باشد.این ماده از غدد تیروئید حمایت می‌کند و باعث تنظیم ترشح هورمون های اصلی‌ نظیر (T3 ) و (T4) میشود.این عمل برای حفظ متابولیسم در سطح ایده‌آل بسیار حیاتی می‌باشد.

در نهایت ترکیب این موادی که ذکر کردیم باعث افزایش میزان انرژی شده و باعث تحریک افزایش سرعت متابولیسم میشود.تولید کنندگان وقت بسیار زیادی صرف شناخت و ترکیب این مواد کرده‌اند و انتخاب این مواد جهت تشکیل این چربی‌ سوز بسیار با دقت صورت گرفته است.با این حال توضیح اینکه چه چیزی درون این مکمل می‌باشد دلیلی‌ بر اثبات ارزش این مکمل نمی‌باشد.

چگونه با (Lipo-6) چربی‌ سوزی کنیم؟

سازندگان این مکمل ادعا دارند که بهترین مکمل چربی‌ سوز را تا کنون ساخته‌اند.البته تکنولوژی چند فازه مایع ( liquid Multi-phase technology ) آن دلیلی‌ برای برتری حرف آنها می‌باشد.این مکمل فعالیت خود را به عنوان یک ماده مغذی با آزاد شدن از پوسته کپسول خود آغاز می‌کند.به محض هضم شدن کپسول در بدن مایعات درون آن به درون بدن تخلیه میشود.اینجاست که  فاز دوم شروع میشود.این کپسول‌ها طوری طراحی شده است که فرایند تخلیه مایعات درون آن به کندی صورت می‌گیرد.آزاد سازی مواد اصلی‌ درون کپسول باعث طولانی‌ شدن اثر آن میشود.مواد تشکیل دهنده اصلی‌ ساعاتی‌ پس از هضم کپسول کار خود را شروع میکنند.دریافت یک کپسول در صبح ۳۰ دقیقه قبل از صبحانه و یکی‌ قبل از شام دوز مناسبی برای مصرف می‌باشد.

هشدار هائی برای مصرف این مکمل

این اخطاری است که ارزش تکرارش را دارد: کسانی‌ که در برنامه غذایی خود از قهوه استفاده میکنند باید دوز مصرفی خود را کاهش دهند.عوارض جانبی این محصول عمد‌تاً به دلیل کافئین است.خوردن قهوه قبل از دریافت این مکمل میتواند باعث ایجاد شک در سیستم عصبی شود.بنابراین در این چنین مواردی فرد احساس افزایش بیش از اندازه نیرو،بی‌ قراری،حالت تعوع و دل درد دارد و سرانجام انرژی او به سرعت تخلیه میشود.بنابراین کسانی‌ که مایل به استفاده از قهوه هستند باید دوز مصرفی خود را کاهش دهند.با این کار آنها تحمل بدن خود را در مقابل مواد تشکیل دهنده فعال این مکمل تست میکنند.

آیا این مکمل موثر است؟

بازتاب‌های منتشر شده اکثرا به موفقیت این مکمل اشاره دارند.کارشناسان تغذیه مختلفی‌ از عملکرد این مکمل مخصوصاً (Lipo 6 Black) ابراز رضایت کرده اند.آنها با تحقیق در مورد مواد تشکیل دهنده این مکمل ابراز کردند که این مکمل میتواند به طور کارآمدی در چربی‌ سوزی کمک کند.اما همانطور که شرکت تولید کننده گفته است مصرف این مکمل باید در کنار تمرین منظم و رعایت یک رژیم غذایی متعادل صورت گیرد.بدن سازانی هم که در چند ماه اول دوره حجم خود از این مکمل استفاده کرده‌اند نیز گواه بر تاثیر گذاری این مکمل هستند.یکی‌ از مصرف کنندگان همچنین ادعا  کرده است که فقط با پیاده روی در یک ماه توانسته است ۲۰ پوند از وزن خود کم کند.

قضاوت نهایی

(Lipo 6) یک مکمل بسیار موثر در چربی‌ سوزی می‌باشد و جای هیچ بحثی نیز نمی‌باشد.این مکمل برای افرادی که وقت کمی‌ برای تمرین دارند بسیار مناسب می‌باشد.این مکمل همچنین برای افرادی نیز که مشکل هورمونی دارند و روی وزن آنها تاثیر گذاشته است میتواند استفاده شود.با این وجود این افراد باید قبل از دریافت این مکمل با پزشک مربوطه مشورت نمایند.

لازم به ذکر است که (Lipo 6) فقط باعث تامین میزان کافی‌ انرژی و افزایش متابولیسم میشود و مصرف کنندگان باید همچنان از یک برنامه تمرینی و غذایی مناسب پیروی کنند

برچسب ها : ارتابط با مدیر ,

نظرات () نویسنده: حامد امیری سه شنبه 27 مرداد 1394 - 10:38 ق.ظ

آخرین مطالب

» رد پشت ناشی از حرکت ددلیفت و راه های جلوگیری آن ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» راه های بزرگ کردن باسن و ران ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه تمرینی بدنسازی مختص بانوان مبتدی ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» حرکت برای رشد عضلات دیر رشد پا ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» بهترین چربی سوز کدام است ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» برنامه غذایی مناسب برای چاق شدن، برنامه غذایی، برنامه رژیم غذایی، برنامه غذایی رژیمی، برنامه غرایی مناسب ( دوشنبه 26 مرداد 1394 )
» رژیم غذایی بدنسازی برای خانم ها ( چهارشنبه 17 تیر 1394 )
» کسب مدال نقره جهانی حامد امیری ( جمعه 22 اسفند 1393 )
» شش گیاه دارویی مفید برای لاغری ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» روش اب کردن چربیهای بغل شکم و کمر ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» کراتین چیست . ( جمعه 9 آبان 1393 )
» تمرینات لاغر کردن ران و باسن ( جمعه 9 آبان 1393 )
» دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن برای بانوان ( جمعه 9 آبان 1393 )
» اصلی ترین علت چاق شدن مان چیست؟ ( جمعه 9 آبان 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» قویترین مردان ایران ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» غذاهای ک چربی شکم رو اب میکند ( یکشنبه 20 مهر 1393 )
» تناسب اندام با صافی شکم ( سه شنبه 8 مهر 1393 )
» رژیم غذایی بدنسازی و پرورش اندام برای حجیم سازی عضلات (قسمت اول) ( شنبه 5 مهر 1393 )
 

موضوعات

نویسندگان

نظرسنجی

نظرتون در باره ای ایتمهای مردان اهنین بگیدADS

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما

دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک , . , .